Bedelli Askerlik Yaş Sınırı - 2014 Bedelli Askerlik Ne Kadar? - 2014 Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak? -

2014 Bedelli Askerlik Ne Zaman Çıkacak, Bedelli Askerlik Yaş Sınırı, 2014 Bedelli Askerlik Ne Kadar, bedelli askerlik ücreti, askerlik, bedelli fiyatı, 2014 bedelli askerlik kaç tl, bedelli askerlik yaş sınırı, bedelli askerlik için yaş sınırı, kaç doğumlular başvurabilir, bedelli askerlik yorumları, bedelli askerlik haberleri, bedelli askerlik hakkında bilgi, bedelli askerlik bedeli, bedelli askerlik kredisi,


Geçtiğimiz günlerde bir tv programına katılan Ak Parti Genel Başkan Yrd. Numan Kurtulmuş, askerlik konusunda önemli açıklamalarda bulundu.

Özellikle askerlik süresinin kısalmasından sonra asker kaçağı konumunda olanların GBT takiplerinde yakalanması ve derhal askere alınması için gerekli işlemlerin başlatılması emri çıkmıştı. 400 bin civarında olduğu tahmin edilen bakayaların, gözü kulağı bedelli askerlikte. Özellikle GBT ile yakalanmamak için ve ceza yememek için uğraşlar veren asker adayları, bedelli askerliğin çıkmasını bekliyor.

Numan Kurtulmuş katıldığı tv programında bedelli askerlikle ilgili gelişmeler olabilir dedi. Numan Kurtulmuş
"Son kez bedelli askerlik uygulaması olabilir." dedi.

Kurtulmuş, fiyat ve yaş ile ilgili soruya "Benim teklifim 25-15. 25 yaş. Bunu bir sefer yapacaksınız ve bir daha bu defter kapanacak" dedi.

Konu ile ilgili Numan Kurtulmuş şunları söyledi:

"Herhangi bir çalışma olduğu için değil, kişisel görüşüm olarak açıkladım. Senelerdir de söylüyoruz. Burada benim söylediğim bir bütün içerisinde bir sistem. TSK'nın artık böyle çok sayıda piyadeden oluşan bir yapı olmaktan ziyade hakikaten çok üstün teknolojiyle donanmış, çok ciddi savunma becerisi olan bir uzman orduya dönüşmesi, bir sistem değişikliği. Tabii böyle bir sistem değişikliği olduğu taktirde zaten çok sayıda gencimizi uzun süre askerde tutmaya gerek yok. Dolayısıyla bütün gençlerimiz için kısa süreli bir askerlik. Bu arada son kez belki birikmiş olanlar için bir bedelli meselesi düşünülebilir."


Etiketler:

~ TVGundemi.blogspot.com ~ :
TVGündemi sitemizde en güncel dizilerin tekrarlarını, canlı maç anlatımlarını, tv dizilerinin özetleri, tv yarışmalarının tekrarlarını, maç özetlerini, filmlerin HD çekimlerini, Full HD ve tek parça olarak izleyebilirsiniz !